Dítě

Na ulici našli uprostřed noci dvě malé dívky. Rodiče někde popíjeli

Na ulici našli uprostřed noci dvě malé dívky. Rodiče někde popíjeli
Zdroj: TV Nova

Chomutovští strážníci objevili pozdě večer na chodníku v jedné z ulic dvě malá děvčátka, která byla špinavá, hladová a žíznivá. Když hlídka holčičky napojila a nakrmila, odvedla je domů. Tam ovšem na strážníky čekal další šok.

Strážníci děvčátka bez dozoru objevili v Kundratické ulici. "Strážníci věděli, že nad výchovou těchto dětí je nařízený soudní dohled a sleduje je sociálka. A to nejen tyto dvě dívenky, ale ještě další tři sourozence ve věku od 3 do 8 let," uvedla chomutovská městská policie na svém facebooku.

A jak kdyby nestačilo, že jsou děti večer samy venku bez dozoru, dívenky byly navíc špinavé, hladové a měly žízeň. Hlídka je proto nakrmila a napojila a odvedla je domů.

Související obsah

Cestou se hlídka dozvěděla, že holčičky čekaly na rodiče, až se vrátí domů. To už strážníky doprovázela i úřednice ze sociálky. V bytě objevili další tři malé děti, které také nikdo nehlídal. Dozor měl mít na povel údajně nějaký známý rodiny, který ovšem z bytu odešel, protože šel hledat děvčátka, na která dříve narazili strážníci.

"V situaci se pak angažovalo ochotně několik příbuzných, kteří se snažili pomoct a vnést do situace světlo," doplnili strážníci.

Pomyslnou tečku za celým incidentem pak udělal otec dětí, který později dorazil na služebnu opilý. A místo poděkování strážníkům vyhrožoval.

ČTĚTE TAKÉ:

Jste připraveni stát se rodiči? Zkuste jednoduchý TEST
Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz