Hlášení

"Můžu v noci splachovat?" volala žena. Reakce strážníků baví Čechy

Sádrový had, noční dovádění sousedů, nebo nalezená zvířata v lese - to jsou kuriózní oznámení, se kterými se lidé obracejí na linku pražských strážníků. Na operátorech je pak zjistit, jestli jde o žert, nebo volající potřebuje skutečně pomoc.

Klidný, pohotový a vyrovnaný - takový by měl být operátor tísňové linky pražských strážníků. Na některé telefonáty totiž potřebují opravdu pevné nervy.

"Oznamují nám různé věci, jako je rušení nočního klidu - třeba sousedovic soulož, když někdo pláče,... Přijali jsme i oznámení od ženy, která vlastně cítila újmu za to, že miluje souseda a on tam měl jinou ženu," vysvětlil vedoucí operačního střediska Milan Hendrych.

Například nedávno volala na linku 156 žena s dotazem, jestli může v noci používat toaletu. "Po desáté nebo jedenácté hodině můžu normálně splachovat záchod, že jo?" ptala se. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. "Pokud máte stejný záchod jako já, tak ano," vyslechla si od operátora.

Související obsah

Pražským strážníkům denně volá na tísňovou linku 850 lidí. Nejčastěji oznamují špatné parkování, nebo rušení nočního klidu. I na první pohled žertovné telefonáty ale musejí operátoři prověřit.

Během hodiny přijmou operátoři asi padesát hovorů, nejvíce lidé volají v ranních a odpoledních hodinách. "Operátoři například vysledovali, že v době úplňku občané nejčastěji volají právě o půlnoci," upozornila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Lidé také často oznamují nález zvířat. "Že třeba sedí ptáci na střeše, tak abychom je zachránili, nebo (to už je starý případ) paní odebrala lišce zajíce, zachránila ho," vysvětlila operátorka Marcela Franková.

ČTĚTE TAKÉ:

Pětina Čechů nesnese své sousedy! Jak to máte vy? AKETA
Jak přežít sousedské spory? Poradíme vám

Jan Mareš/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz