Záchranářka

Záchranářku po porodu dvou dětí pohltily emoce: Čekala jsem 22 let!

Záchranářku po porodu dvou dětí pohltily emoce: Čekala jsem 22 let!
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Za dlouhých 22 let, co pracuje u záchranné služby, neasistovala u jediného porodu. Ve středu odpoledne si ale Jitka J. počínala jako profesionál. Pomohla odrodit hned dva chlapce a to za ztížených podmínek. Obě události ji silně dojaly.

Velmi emotivní šichtu má za sebou záchranářka Jitka z Hodonínska, která se hned ráno vžila do role porodní báby. Šlo přitom o její premiéru.

"Dnes ráno jsme v Hodoníně pomohli na svět chlapečkovi Matějovi, operátoři vyslali k překotnému porodu nelékařskou posádku a vzápětí i lékaře. Miminko pak už na nic nečekalo a prodralo se s naší pomocí na svět. Je to zdravý, krásný kluk. Šťastní jsou rodiče i my, protože takové výjezdy patří k těm radostným," informovali o zásahu záchranáři.

Jitka přitom neměla příliš času se z nového zážitku vzpamatovat. O několik minut později už byla u dalšího porodu. "O pouhé dvě hodiny později jsme pomohli na svět chlapci jménem Mato," vysvětlili záchranáři.

Související obsah

Pro Jitku to byla opravdu unikátní šichta. "Je to neuvěřitelné, za 22 let jsem nebyla u porodu, dnes dvakrát, je to nádherná služba,“ řekla dojatě. Silný příběh nyní zveřejnili její kolegové, kteří dětem zároveň přejí do života jen to nejlepší.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Veselá historka z porodnice
VÁŠ PŘÍBĚH: Porod byl můj nejkrásnější zážitek

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz