Velryby

Moře se zbarvilo krví! Turisté se stali svědky obřích velrybích jatek

Moře se zbarvilo krví! Turisté se stali svědky obřích velrybích jatek
Zdroj: Profimedia

Moře zbarvené krví, malé děti skákající po mrtvolách velryb, zápach šířící se celou pláží - to je na Faerských ostrovech běžnou součástí kultury. O problému informoval Daily Mail.

Dvaadvacetiletý student univerzity v Cambridge Alastair Ward navštívil souostroví, aby s kamarádem oslavil svou promoci. Šli zrovna kolem zátoky, když potkali jednu z místních rodin, která jim říkala, jaké mají štěstí, protože připlouvají velryby.

Související obsah

Než se nadáli, byla všude spousta mořských savců, ale i lodí. "Nemohl jsem uvěřit, kolik tam bylo velryb. Snažili se je vesly navigovat do zátoky. Jakmile se dostaly dost blízko, sesypalo se na ně celé město," uvedl Ward a dodal, "dokonce i děti skákaly na rozřezaná těla."

Nejhorší ale podle Warda bylo velrybí kvílení. "Vytáhli je pomocí lan a háčků a pak je prořízli. Nezemřeli humánním způsobem," řekl student. Velryby jsou zabíjeny pomocí speciálního nástroje, který zlomí jeho míchu. Spousta místních ale argumentovala tím, že tento lov je stejný jako farmaření.

Jatka byla už v minulosti kritizována aktivisty zabývajícími se právy zvířat. Podle nich je tradice krutá a zbytečná. Místní vláda ale argumentuje tím, že ostrovy jsou málo soběstačné a lov jim alespoň zajišťuje samostatnost. Každá velryba totiž obsahuje stovky kilo masa, které by jinak stejně musely být dovezeny ze zahraničí. To by se ale dle vlády podepsalo na místních obyvatelích i životním prostředí.

Vraždění velryb na Faerských ostrovech: 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POKUS O SEBEVRAŽDU v přímém přenosu: Muž se rozhodl přeprat žraloka! Mělo to krvavý konec

Jaké barvy lákají žraloky? Dejte si pozor, v jakých plavkách jdete do vody!

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Velryby

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz