Sňatkový podvodník

Sňatkový podvodník si přišel na miliony, soud mu dal osm let!

Na osm let do vězení poslal dnes ústecký krajský soud Jaroslava Doležala. Podle soudu během několika let vylákal peníze z několika desítek žen a pak je prosázel.

Pětačtyřicetiletý učitel z Prahy měl milenky po celé republice. S ženami se seznamoval přes internetové seznamky. Od roku 2009 do loňského roku, než ho dopadla policie, svedl podle obžaloby 36 žen a postupně z nich měl vylákat 18 milionů korun.


Peníze si od nich půjčoval pod různými záminkami. Několik žen před soudem vypovědělo, že prý peníze potřeboval na pohřeb otce, dalším pak měl nalhat, že má rakovinu nebo že potřebuje koupit nový byt. Z jedné ženy se mu podařilo vylákat dokonce dva miliony korun.


Podle znalců z oboru psychologie a psychiatrie trpí muž poruchou osobnosti - ženy prý zmanipuluje a okouzlí, jak potřebuje. Navíc je podle nich i patologický hráč - veškeré peníze, jak se ukázalo, totiž prosázel.

Související obsah


Muži hrozilo až 10 let, soudce ho nakonec poslal do vězení na osm. Důvodem podle něj je, že do této doby vedl řádný život a část dluhů také splatil.


Senát také přihlédl k tomu, že se i částečně k činu doznal. Rozsudek ale zatím není pravomocný. Státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal, ve své závěrečné řeci totiž navrhoval poslat ho do vězení na devět a půl roku.


Na konec ještě jedna zajímavost - Kromě dluhů má muž celkem 11 dětí, pět z nich právě se ženami, které proti němu vypovídaly.

pez, Jitka Fárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz