Domácí

Ženu měl podvést virtuální nápadník. Dohnal ji k pokusu o sebevraždu

Ženu měl podvést virtuální nápadník. Dohnal ji k pokusu o sebevraždu
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Žena středního věku ze Znojemska se podle policie stala obětí virtuálního nápadníka z Blízkého východu. Ten z ní měl vylákat přes dva miliony korun. Když podvod žena prokoukla, pokusila se o sebevraždu.

Policie na Znojemsku se zabývá případem virtuálního nápadníka z Blízkého východu. Ten měl svým zdvořilým, milým a chápavým chováním okouzlit přes internet ženu středního věku. Plánoval od ní ale pouze vylákat peníze.

"Chtěl ji například navštívit, ale neměl u sebe na tak dlouhou cestu dostatek financí. A mnoho dalších výmluv, návrhů a nápadů mělo vždy jedno společné. Potřeboval pokaždé poslat peníze," popsala mužovo chování policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Související obsah

Falešnému kouzlu žena podlehla a poslala mu přes dva miliony korun. Utratila tak veškeré úspory a prodala i rodinnou nemovitost. "Když oklamaná žena jeho podvodný vztah prokoukla, byla bez peněz a ze zoufalství se pokusila skončit se životem. To se jí naštěstí nepodařilo," sdělila mluvčí Drahokoupilová.

Policie v souvislosti s případem varuje ženy před neznámými nápadníky na internetu. "Nevěřte různým legendám údajných amerických generálů, lékařů a ropných magnátů, kteří potřebují vaši finanční výpomoc. Podvodníci tohoto druhu chladnokrevně působí na city nešťastných a opuštěných žen, které touží po romantické lásce a snaze někomu pomoci," varovala mluvčí Drahokoupilová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz