Ministerstvo zemědělství

Stát rozdělí 800 milionů na čističky a vodovody! Má vaše obec nárok?

Stát rozdělí 800 milionů na čističky a vodovody! Má vaše obec nárok?
Zdroj: Profimedia

Na boj proti suchu přispěje Ministerstvo zemědělství 800 miliony korun. Ty rozdělí mezi obce na vybudování vodovodů, kanalizací, čistíren a úpraven vod nebo na vodojemy. Výzvu vyhlásilo ministerstvo v pondělí.

Celkem 800 milionů korun rozdělí Ministerstvo zemědělství mezi obce a svazky obcí, které si chtějí postavit vodovodní infrastrukturu. Zmírnit negativní dopady sucha a nedostatku vody pomáhá program Ministerstva zemědělství, do kterého se mohou obce přihlásit.


"Připravili jsme dotace na omezení následků sucha. Obce si za ně mohou postavit například vodovody, kanalizace, čistírny odpadních vod, úpravny pitných vod nebo vodojemy. Peníze mohou využít i na zkapacitnění stávajících čistíren a úpraven," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.


Na rozšíření vodárenské infrastruktury tak mohou obce dostat státní příspěvek ve výši 55 až 75 procent nákladů. "Žadatel může na svůj projekt získat až 50 milionů korun," sdělil mluvčí ministerstva Václav Tampír.

Program je primárně určen pro obce nebo místní části měst do tisíce obyvatel. Výzvu vyhlásilo ministerstvo v pondělí, příjem žádostí začne 20. září a potrvá do 15. ledna příštího roku.

Výzvu obcím vyhlásilo ministerstvo zemědělství poprvé loni. Tehdy schválilo 124 žádostí. Celý program je plánovaný do roku 2022 s rozpočtem 4,8 miliardy korun.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ministerstvo zemědělství

Důležité Události

Píše se na Deník.cz