Modřany

Řidič v BMW chtěl ujet strážníkům, po nehodě skončil v poutech

Snaha zkontrolovat řidiče podezřelého z dopravního přestupku skončila pro pražské strážníky v pondělí v noci riskantním pronásledováním v ulicích metropole. Honičku ukončila až dopravní nehoda, při které se ujíždějící řidič srazil na křižovatce s dalším autem.

Vše se událo v pražských Modřanech kolem půl desáté večer, kde si strážníci všimli šedého BMW s německou registrační značkou, jehož řidič se s autem otáčel na světelné křižovatce na červenou.

Hlídka se proto rozhodla vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat. Poté, co strážníci vůz zastavili a chystali se provést kontrolu dokladů, sešlápl řidič v bavoráku plyn na podlahu a začal ujíždět. Ještě předtím stihl na autobusové zastávce vysadit spolujezdce.Strážníci vůz pronásledovali, přičemž ujíždějící vozidlo dosahovalo místy rychlosti až 130 km/h. "V další křižovatce s Komořanskou ulicí, kterou také projel na červenou, se dokonce snažil autohlídku strážníků několikrát vybrzdit," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Riskantní jízda skončila v ul. Generála Šišky, kde se BMW v křižovatce srazilo s projíždějícím Citroenëm Picasso. Posádka v citroënu utrpěla při srážce zranění a skončila v péči lékařů záchranné služby. Nabourané BMW urazilo ještě asi 100 metrů a zůstalo stát v levém jízdním pruhu otočené do protisměru.

"Řidič se potom pokusil staženým okénkem o útěk, ve kterém mu strážníci za pomoci hmatů a chvatů zabránili. V mezičase se na místo dostavily další hlídky městské policie, které se prostřednictvím radiostanice dověděly o pronásledování a okamžitě se začaly starat o posádku druhého vozidla," popsala situaci na místě nehody Seifertová.

Za volantem BMW seděl cizinec, který podle testů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Proč se tedy snažil vyhnout dopravní kontrole, teď zjišťují policisté, Muž byl zadržen a převezen na policejní služebnu.


Související obsah

Muž a žena z druhého vozidla neměli podle strážníků viditelná zranění. "Stěžovali si na bolest krční páteře a zad. Strážníci jim proto nasadili krční límec. Na místě zasahovali vedle policistů a záchranářů, také hasiči kvůli úniku provozních kapalin," dodala Seifertová.

vbo, TN.cz

K tématu Modřany

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz