Pád

Svědci: "Žena z trajektu nespadla, ale skočila!" Tvrdí to i kapitán

Britka, která po pádu z trajektu strávila v moři deset hodin, byla podle svědků opilá. Kapitán ohlásil, že z lodi nespadla, ale skočila. To si myslí i otec Kay Longstaffové, podle kterého by měla vyhledat pomoc.

"Omlouvám se, že vás ruším, ale musím vám oznámit, že někdo skočil z lodi. V současnosti probíhá pátrací a záchranná mise," ozvalo se v noci na neděli z amplionů na trajektu. Pasažéry hlášení kapitána vzbudilo krátce po půlnoci, píše portál Daily Mail.

Podle jednoho z cestujících v jeho projevu nezaznělo, že by šlo o nešťastnou nehodu, ale záměrný čin. "Dokonce přímo řekl, že tu máme 'skokana'," uvedl Eddie Palladino a další svědci mu dali za pravdu - včetně matky majitele trajektu, která ji označila za hlupačku.

Svědectví přidal také člen posádky Daniel Punch. "Nespadla, ale skočila. Bylo to na mé lodi. Mluvil jsem s ní během týdne. Celou tu dobu se hádala se svým přítelem," popsal. Že incidentu předcházelo pití alkoholu a hádka, potvrdil i sám Kayin partner Craig Rayment.

Podle Kayina otce prochází žena těžkým obdobím a měla by vyhledat pomoc. "Zažila teď špatné časy. Nechtěla, abych se znepokojoval, ale to samozřejmě dělám," sdělil 76letý Ron Longstaff, podle kterého také dcera příliš pije.

Související obsah

Kay v televizním rozhovoru pro chorvatskou stanici tvrdila, že vypadla ze sedmé paluby. Poté strávila deset hodin v Jaderském moři, než ji objevili záchranáři. Za přežití prý vděčí józe a také tomu, že si hodiny prozpěvovala.

Případ už vyšetřují policisté, kteří zkoumají také záznamy z bezpečnostních kamer trajektu Norwegian Star. Zatím podle zdroje blízkého vyšetřování vyloučili možnost, že by Kay přes zábradlí někdo strčil. Jestli skočila, nebo spadla, ale zatím policie nesdělila.

Podívejte se na záběry z místa, kde ženu našli:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz