Domácí

Škola se blíží! Kolik zaplatíte za pomůcky pro děti? PŘEHLED CEN

Škola se blíží! Kolik zaplatíte za pomůcky pro děti? PŘEHLED CEN
Zdroj: Getty Images

Prázdniny se blíží ke konci a děti se začínají připravovat do školy. S tím souvisí nákup školních pomůcek, které každý školák potřebuje do výbavy. Školní potřeby se mohou prodražit, proto jsme pro vás porovnali ceny vybraných pomůcek. Kde můžete nakoupit levněji?

Každý rodič, který vysílá své dítě do školy, se jistě ke konci srpna potýká s úkolem nakoupit školní potřeby. A že jich není málo. Většinou se také toto období velmi prodraží, avšak můžete i ušetřit. Ceny vybraných školních pomůcek jsme porovnávali v obchodních řetězcích Albert, Tesco, Penny Market a Globus.

Například ceny aktovek se liší. Nejlevnější seženete v Albertu, kde stojí 799 Kč. Nejvíce pak za ni zaplatíte v Tescu. Podobně jsou na tom ceny za penál, nebo kufřík na výtvarné potřeby. Penál levněji seženete za 119 Kč v Penny Marketu, kufřík za 129,90 Kč v Globusu.

Výrazný rozdíl se týká cviček na tělesnou výchovu. V Tescu, Globusu i v Penny Marketu je koupíte za 89,90 Kč, dráž vás vyjdou v Albertu, kde stojí o 30 Kč více.

Co se týče ostatních pomůcek, jako jsou sešity, pastelky, pravítka nebo lepidla, to vše koupíte za přibližně stejné ceny. V Globusu seženete rovnou celou soupravu pravítek. Pera na psaní se pak liší podle toho, zda chcete dítěti koupit obyčejné kuličkové pero, nebo nějaké kvalitnější, dražší i se zmizíkem.

Související obsah

Nákup pomůcek vás může vyjít pouze na 1 389 Kč, pokud si vyberete levnější, někdy i méně kvalitní pomůcky. Záleží také, zda budete chtít dítěti koupit například klasickou školní aktovku nebo anatomický batoh, který vyjde dráž.

Reportáž TV Nova:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz