SZPI

Plíseň i bakterie v jídle: Hnusy z pultů nezmizely ani v létě! FOTO

Plíseň i bakterie v jídle: Hnusy z pultů nezmizely ani v létě! FOTO
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

O více než čtyřicítce nebezpečných potravin informovali o prázdninách kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Jednalo se například o plesnivé potraviny nebo takové, u kterých byl zjištěn vysoký obsah škodlivých látek.

Zápach, plíseň, zapečený zvířecí trus, bakterie - nejen takové věci našli kontroloři v potravinách, které prodejci nabízeli na pultech obchodů a přidávali do jídel v restauracích. O výsledcích kontrol informují na webu Potraviny na pranýři, kde také uvádějí, jaké bezpečnostní standardy výrobek nesplňoval.

Najdete tady kromě názvu a fotek potravin také popis místa, kde závadné jídlo prodávali, včetně data, kdy ke kontrole došlo. V galerii se můžete podívat, o kterých nebezpečných potravinách inspektoři informovali od začátku prázdnin.

Pozn.: Vzorky některých potraviny, o kterých inspekce informovala až v průběhu prázdnin, byly odebrány už v předchozích měsících.

Za nebezpečnou se považuje taková potravina, u které bylo zjištěno nedodržení požadavků na bezpečnost, kterou stanovují předpisy. Může jít o překročení hygienického limitu pro cizorodé látky, použití nedovoleného množství éček či nedodržení mikrobiologických požadavků. Bezpečnost potravin může být také ohrožena přítomností cizorodých látek v potravinách - například písku, skořápek, střípků skla apod.

Související obsah

Kromě nebezpečnýh potravin kontroloři během prázdnin informovali o desítkách nejakostních a falšovaných potravin. Ty sice obvykle nejsou pro spotřebitele nebezpečné, ale jejich složení neodpovídá tomu, co výrobce slibuje na etiketě. Na všechny závadné potraviny se podívejte TADY.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz