WhatsApp

WhatsApp některým uživatelům smaže zprávy! Ochraňte svá data

WhatsApp některým uživatelům smaže zprávy! Ochraňte svá data
Zdroj: Profimedia

Vývojáři chatovací aplikace WhatsApp oznámili, že uživatelé aplikace si budou moci zprávy, fotografie a videa zdarma zálohovat na svůj Google Disk. Záloha WhatsAppu se přitom nebude počítat do limitu 15 GB, které uživatelé od Googlu normálně mají. Jenže některé starší zálohy WhatsApp smaže!

Záloha zpráv, fotografií a videí je užitečná, pokud měníte telefon, nebo potřebujete aplikaci přeinstalovat. V takovém případě nepřijdete o své zprávy a dál uvidíte, o čem jste si s přáteli psali. WhatsApp, jehož vlastníkem je Facebook, se dohodl na spolupráci s Googlem.

K zálohování dat uživatelů bude WhatsApp užívat disk Google, který mají většinou uživatelé už v telefonech nainstalovaný. Každý uživatel může na disk uložit zdarma 15 GB dat. Nově se od 12. listopadu zálohy WhatsAppu nebudou do tohoto limitu počítat.

S tím je ale spojena jedna novinka. WhatsApp smaže zálohy, které jsou na disku bez aktualizace už přes rok. Abyste se o svá data nepřišli, radí je WhatsApp před 12. listopadem manuálně zálohovat.

Související obsah

K tomu je potřeba mít v telefonu aktivní účet Google a nainstalované služby Google Play. Pak otevřete WhatsApp, kliknete na Menu (tři tečky v pravém horním rohu), dále na Nastavení, Chaty a položku Záloha chatů.

Tam jednak uvidíte, kdy byl váš WhatsApp naposledy zálohován, když zmáčknete tlačítko Zálohovat, aplikace uloží vaše data na disk Google. Máte také možnost nastavit automatické zálohy, jejich frekvenci a to, aby se data zálohovala jen tehdy, když je váš telefon připojen na síť wi-fi.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu WhatsApp

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz