WhatsApp

WhatsApp některým uživatelům smaže zprávy! Ochraňte svá data

WhatsApp některým uživatelům smaže zprávy! Ochraňte svá data
Aplikace WhatsApp | Zdroj: Profimedia

Vývojáři chatovací aplikace WhatsApp oznámili, že uživatelé aplikace si budou moci zprávy, fotografie a videa zdarma zálohovat na svůj Google Disk. Záloha WhatsAppu se přitom nebude počítat do limitu 15 GB, které uživatelé od Googlu normálně mají. Jenže některé starší zálohy WhatsApp smaže!

Záloha zpráv, fotografií a videí je užitečná, pokud měníte telefon, nebo potřebujete aplikaci přeinstalovat. V takovém případě nepřijdete o své zprávy a dál uvidíte, o čem jste si s přáteli psali. WhatsApp, jehož vlastníkem je Facebook, se dohodl na spolupráci s Googlem.

K zálohování dat uživatelů bude WhatsApp užívat disk Google, který mají většinou uživatelé už v telefonech nainstalovaný. Každý uživatel může na disk uložit zdarma 15 GB dat. Nově se od 12. listopadu zálohy WhatsAppu nebudou do tohoto limitu počítat.

S tím je ale spojena jedna novinka. WhatsApp smaže zálohy, které jsou na disku bez aktualizace už přes rok. Abyste se o svá data nepřišli, radí je WhatsApp před 12. listopadem manuálně zálohovat.

Související obsah

K tomu je potřeba mít v telefonu aktivní účet Google a nainstalované služby Google Play. Pak otevřete WhatsApp, kliknete na Menu (tři tečky v pravém horním rohu), dále na Nastavení, Chaty a položku Záloha chatů.

Tam jednak uvidíte, kdy byl váš WhatsApp naposledy zálohován, když zmáčknete tlačítko Zálohovat, aplikace uloží vaše data na disk Google. Máte také možnost nastavit automatické zálohy, jejich frekvenci a to, aby se data zálohovala jen tehdy, když je váš telefon připojen na síť wi-fi.

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz