Podvod

Podvodníci se vydávají za vojáky z USA. Z žen vylákali přes milion

Policie už ví minimálně o čtyřech případech, kdy se podvodníci vydávají za americké vojáky, kteří tvrdí, že slouží na misi v Asii. Na sociálních sítích se seznamují s ženami nejrůznějšího věku a nabízejí jim společné bydlení i sňatek a pak si od nich nechávají posílat peníze. Poslední případ vyšetřuje kriminálka v Chrudimi.

Stává se poměrně často, že profesionálním vojákům bývá na misi smutno, proto žena lehce uvěřila, že údajný příslušník americké jednotky využívá klávesnici počítače, aby se s někým seznámil.

Jenže podle policie si se ženou na seznamovacím portálu nepsal voják, ale podvodník. Tvrdil jí, že jí jen tak posílá tisíc dolarů. A až v Afghánistánu skončí, rovnou se k ní do Česka nastěhuje.

Související obsah

Muž pak ale začal trvdit, že balíček peněz skončil u nepřátel v Turecku a aby po ženě nešli úředníci z FBI, musí zaplatit nejdřív deset tisíc eur.

Poté přišly zprávy s tím, že má uhradit i další poplatky. Žena přitom všemu uvěřila a skutečně peníze poslala. Částka se vyšplhala až na neuveřitlných 1,2 milionu korun.

Milovník se pak náhle přestal hlásit a když se žena svěřila policii, ukázalo se, že peníze skončily na nigerijském účtu.

Související obsah

"Vyšetřujeme to jako podvod, pachateli hrozí osm let vězení," uvedl Jiří Tesař, mluvčí chrudimské policie. Je také velmi pravděpodobné, že žena peníze ani nápadníka už nikdy neuvidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Podvod

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz