Domácí

Muž z Prahy 12 let předstíral, že má IQ 35! Vydělal na tom milion 

Takový případ se jen tak nevidí. Neuvěřitelných dvanáct let muž z Prahy předstíral, že má IQ 35. Na dávkách si přišel na více než milion a čtvrt. Muž například před úřednicí předstíral, že je schoulený u matky, třesou se mu ruce, ve kterých drží medvídka a vykřikuje, že chce spát. Na nic se nepřišlo ani přes to, že byl několikrát ve vězení kvůli drogám. Prozradil ho až řidičák.

Pražští kriminalisté vyšetřují skutečně kuriózní případ. Jednatřicetiletý podvodník dvanáct let předstíral, že je mentálně retardovaný. Lékaři během vyšetření na nic nepřišli, byla mu tak uznána celá řada dávek.

Muž si nejdřív zažádal o invalidní důchod kvůli duševní poruše. "Podařilo se mu totiž přelstít několik lékařů, které přesvědčil, že trpí středně těžkou mentální retardací s poruchami chování a jeho intelektová výkonnost je při spodní hranici středně těžké mentální retardace s IQ 35," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Tím ale herecký výkon zdaleka neskončil. Dále mu totiž byla diagnostikována oligofrenie a imbecilita s nepříznivou prognózou. Díky tomu si přišel na devět tisíc měsíčně, dalších 8 tisíc dostával v rámci příspěvku na péči.

"Muž totiž před sociální pracovnicí předstíral, že je neustále schoulený u matky, třesou se mu ruce, ve kterých drží medvídka a vykřikuje, že chce spát. Tím se mu podařilo příspěvek na péči získat," doplnil Daněk. Dalších 400 korun pak získával kvůli příspěvku na mobilitu.

Související obsah

Nakonec ale vyšetřovatelé přišli na to, že muž si vše vymyslel a dlouhé roky to předstírá. Během celé doby byl několikrát odsouzen kvůli majetkové a drogové trestné činnosti. Dokonce si i odpykal trest ve vězení, na podvod se ale nepřišlo.

Prozradila ho jedna chyba, muž si totiž i přes údajnou retardaci dokázal udělat řidičák. Za neuvěřitelný herecký výkon mu v případě odsouzení hrozí až osm let ve vězení.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Recept na šťastné manželství: muž s nižším IQ
MUŽSKÝ vs. ŽENSKÝ MOZEK. Opravdu se liší! Konečně víme v čem

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz