Jiří Čunek

Nejoblíbenějším hejtmanem je Čunek, nejméně věří Šimkovi

I v srpnu si post nejoblíbenějšího hejtmana udržel hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Následoval jej jeho liberecký protějšek Martin Půta. Oba si oproti předchozímu hodnocení v květnu mírně polepšili. Na samém konci žebříčku se umístili pražská primátorka Adriana Krnáčová a hejtmani Plzeňského kraje Josef Bernard a Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Čunek se v čele popularity hejtmanů drží dlouhodobě. Od posledního měření agenturou SANEP v květnu letošního roku si polepšil o necelé procento a aktuálně se jediný hejtman za KDU-ČSL těší důvěře 47,2 % obyvatel. O šest procent méně dostal liberecký hejtman Martin Půta z hnutí Starostů a nezávislých.

Na třetím místě skončil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, jediný komunista mezi hejtmany. Největší popularitě se z hejtmanů za hnutí ANO těší středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Její popularita ale poklesla zhruba o procento a propadla se za Bubeníčka.

Zdroj: SANEP

SANEP to přičítá aféře s využíváním služebního vozidla jejím manželem. Vzhůru tabulkou oblíbenosti stoupá jihočeská hejtmanka Ivana Stránská, která v dubnu 2017 v čele kraje nahradila stranického kolegu a nyní 1. místopředsedu ČSSD Jiřího Zimolu. Zatímco před rokem mělo Stránskou v oblibě 23,2 % respondentů, teď je to 35,6 %.

"Další žena v čele 14 územně samosprávných celků, pražská primátorka Adriana Krnáčová (hnutí ANO), se pak umístila se ziskem 17,3% kladných hlasů na dvanácté příčce. Krnáčová, která již v letošních komunálních volbách nebude kandidovat, se tak nadále v důvěře Pražanů propadá," uvedli výzkumníci agentury SANEP.

Související obsah

Méně populární jsou u obyvatelů jejich krajů jen dva hejtmané. Jen 17,2 % respondentů z Plzeňského kraje dalo kladný hlas plzeňskému hejtmanovi Josefu Bernardovi. Ještě o procento méně získal jeho kolega z Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz