Heidi Janků

Nejdřív syn, teď matka! Zmizeli už dva příbuzní Heidi Janků

Nejdřív syn, teď matka! Zmizeli už dva příbuzní Heidi Janků
Zdroj: Policie ČR

Pátrání po čtyřletém Tomáškovi, prasynovci Heidi Janků, nabírá nečekaný směr! Mimo něj není k nalezení ani jeho matka! Sousedi tvrdí, že už ji dlouho nikdo neviděl. Informaci přinesl deník Blesk.

V úterý jsme informovali o tom, že se čtyřletý Tomášek stále pohřešuje. Případ je ale čím dál záhadnější. O jeho matce, osmatřicetileté Renatě Figurové, nikdo nic neví. 

Podle sousedů už o Figurové dlouho nikdo neslyšel. "Dřív tu normálně bydlela i se synem, ale v poslední době ji tu nikdo neviděl. Ani jejího syna! Na společné schůze nechodí, tam za sebe posílala bratra," vypověděla sousedka. 

Figurová údajně není ani u rodičů v Kroměříži. Přestože ventilačky domu byly otevřené, na zvonění nikdo nereagoval a ve schránce byly staré reklamy. "Jejich dcera se tu téměř nevyskytuje. O prázdninách jsme ji viděli tak dvakrát, a to tu byla jen na skok," řekli lidé, kteří rodinu znají. Sousedé dodali, že rodiče Figurové byli dlouhou dobu pryč, nyní by už ale měli být doma, jen neotvírají. 

Související obsah

Zdroj ze zpěvaččina okolí prozradil, že si Janků myslí, že Figurová Tomáška ukryla, aby ho nemusela půjčovat jeho otci. 

Po Figurové zatím pátrání vyhlášeno nebylo. "Je předpoklad, že je chlapec s ní," potvrdila okresní státní zástupkyně v Kroměříži Jana Kranzová podezření Janků. Kranzová také dodala, že Figurová má Tomáška svěřeného do péče rozhodnutím opatrovnického soudu v Praze, je s ní vedeno opatrovnické řízení, nicméně je pro soud těžko kontaktní. 

Malý Tomášek je v pátrání české policie i Interpolu. Bydlí v okrese Kroměříž. Je vysoký 105 až 110 centimetrů a vypadá na 4 až 5 let. Je hubené postavy, má rovné blond vlasy a hnědé oči. Pokud byste o něm měli nějaké informace, kontaktujte policii.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz