Dítě v ohrožení

Tomášek (4), příbuzný Heidi Janků, zmizel. Pátrá po něm policie

Pátrání - FIGURA TOMÁŠ
Zdroj: Profimedia, Policie
Téma:

Heidi Janků už rok prožívá muka. Nejenže před rokem zemřel její muž Ivo Pavlík, rodinu zpěvačky sužuje ještě jiná tragédie. Její čtyřletý prasynovec Tomášek je nezvěstný. Do pátrání se zapojila nejen česká policie, ale i Interpol. Informaci přinesl deník Blesk.

Po malém Tomáškovi bylo vyhlášeno pátrání už 29. června. Od té doby nikdo neví, kde je.

 

Podle zdroje ze zpěvaččina okolí musela Janků vypovídat na policii. Prý je přesvědčená, že za zmizením jejího prasynovce stojí jeho matka. "Heidi je přesvědčená, že Tomáška jeho matka ukryla před světem, aby ho nemusela půjčovat jeho otci," uvedl zdroj Blesku.

 

Redakce TN.cz se pokusila získat vyjádření přímo od Heidi Janků. Zpěvačka ale s omluvou odmítla celou situaci komentovat. "Nezlobte se, ale nemůžu," napsala ve zprávě.

 

Soud povolil Tomáši Figurovi vídat syna na několik hodin jednou za čtrnáct dní. U předání dítěte obvykle byla přítomna i Janků, kvůli tomu, že matka syna nechtěla otci předávat. Otec ale syna neviděl už více než rok.

 

 

Renata Figurová, matka malého Tomáška, přišla loni na pohřeb Ivo Pavlíka, kde obvinila Janků z podílení na týrání jejího syna. "Heidi je stále tou, která za svého synovce všude oroduje. Chodí s ním na policii, a to i přes skutečnost, že otec svého malého chlapečka týrá. Nejprve mu dával nevhodné jídlo, takže měl problémy se zažíváním, později ho zbil takovým způsobem, že Tomášek přišel domů plný modřin," tvrdila hned po skončení obřadu.

 

 

Malý Tomášek je v pátrání české policie i Interpolu. Bydlí v okrese Kroměříž. Je vysoký 105 až 110 centimetrů a vypadá na 4 až 5 let. Je hubené postavy, má rovné blond vlasy a hnědé oči. Pokud byste o něm měli nějaké informace, kontaktujte policii.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak dítěti oznámit, že se rozvádíme?
ROZVOD rodičů je pro děti velké trauma. Jak je ochránit?

TN.cz