Věznice

Vězni si probili cestu k ženským celám. Úřady se bojí těhotenství!

Vězni si probili cestu k ženským celám. Úřady se bojí těhotenství!
Zdroj: Thinkstockphotos

Vězni se vzepřeli dozorcům a pomocí nářadí se dostali až do ženské části věznice. Povstání v zařízení na západě Austrálie trvalo asi dvanáct hodin. Úřady pro jistotu vězenkyním poskytli antikoncepční tabletky.

"Ranní pilulky", jak se postkoitální antikoncepci říká, vedení věznice nabídlo desítkám žen pykajících ve věznici Greenough Regional v Západní Austrálii. Udělalo tak i přesto, že žádná z vězenkyň se podle vlastních slov obětí sexuálního útoku nestala, píše portál Daily Mail.

"Pokud máte ve vězení podobnou situaci, kdy dochází k výtržnostem, která trvá deset až dvanáct hodin a pod rouškou tmy, kdy jsou tam muži a ženy, myslím, že si každý dokáže představit, co se mohlo dít," uvedl zastupující ředitel vězeňské unie Paul Ledingham.

Přestože k vloupání vězňů do ženské části zařízení došlo už minulý měsíc, až nyní o něm informovaly úřady včetně ministerstva spravedlnosti. K ženským celám pronikli za pomoci brusek a dalších nářadí, které užívají při práci.

Jedna z vězenkyň v průběhu vzpoury telefonovala do vysílání kanálu Seven News. "Některé z děvčat se bojí, protože kolem pobíhá několik hrůzu nahánějících mužů. Vyšplhali na střechu a probili se k nám cestu, rozbili všechna okna," tvrdila.

Související obsah

Poté telefonát přerušil jeden z "povstalců" a snažil se ospravedlnit. Prý se k vězenkyním vloupali, aby je ochránili, ne aby jim ublížili. Podle volající trestankyně ale muži vše rozbíjeli cihlami a snažili se podpálit gauče.

Při incidentu se ze svých cel dostalo deset vězňů, šlo o největší podobnou událost v historii Západní Austrálie. Všichni už byli pochytáni a čelí dalším obviněním.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena si dala v letadle víno: Po vystoupení ji i s dcerou (4) zavřeli do vězení s otřesnými podmínkami!

Studentka (19) dostala od soudu doživotí! Lidem se nechce věřit, proč ji čeká tak přísný trest

Pilulka PO: Seženete ji bez předpisu, ale užívejte ji s rozvahou
10 překvapivých mužských choutek! Co všechno je v sexu rajcuje

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz