Praha

Bombaře ze Smíchova chytili rychle, soud ho poslal do vazby

Policie po čtyřiadvaceti hodinách zadržela muže, který tento týden vyhrožoval odpálením výbušniny na pražském Smíchově. Ve vězení si může odsedět až dvanáct let. Ve čtvrtek odpoledne pak soud poslal Jana L. do vazby.

"Položil jsem bombu v obchodním centru Anděl. Vyžaduju 10 milionů korun v hotovosti!" volal muž na policii. Ta ani na okamžik nezaváhala a okamžitě nákupní centrum uzavřela.

Související obsah

Útočník v záznamu vyhrožuje, že pokud nedostane celou sumu peněz v hotovosti a v pětiseteurových bankovkách, vyhodí do povětří nákupní centrum Nový Smíchov pětikilogramovou výbušninou, kterou předtím v obchodním domě ukryl.

"Netrvalo dlouho a kriminalisté se dostali na stopu podezřelého muže, kterého v úterý odpoledne zadrželi na Smíchově. Muž se pak u výslechu k výhrůžkám přiznal a jako motiv uvedl to, že měl splín a nic lepšího ho nenapadlo. Na závěr výslechu muž svého jednání litoval a omlouval se za to, co udělal," uvedl tiskový mluvčí policie Jan Daněk.

Případ je vyšetřovaný pro trestný čin vydírání a mimo jiné probíhá vyčíslení škody, která bude několikamilionová. Mimo to, že muž skončil v policejní cele s podnětem na vazbu a hrozí mu vězení, bude nejspíš muset škodu uhradit.

Anonym nahlásil uložení bomby do popelnice za obchodním domě v pondělí a v úterý. Policie okamžitě vyklidila ulici Stroupežnického a obchodní dům, který prohledávali pyrotechnici a psovodi. Druhý den došlo ke stejné situaci, policie ale obchodní centrum prohledala za plného provozu.

Policie zveřejnila nahrávku výhrůžného telefonátu:

kč, TN.cz

K tématu Praha

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz