Most v Karlových Varech musí k zemi. Budou se kontrolovat i další

Místo opravy čeká Doubský most v Karlových Varech stržení. Analýza totiž ukázala, že je most natolik narušený, že musí být zdemolován a nahrazen úplně novým mostem.

"Doubský most v Karlových Varech je v horším stavu, než se čekalo. Místo opravy půjde dolů," uvedl ve čtvrtek ráno ministr dopravy Dan Ťok na twitteru.

Později na tiskové konferenci uvedl, že havarijní stav mostu se ukázal během jeho oprav. "Nosná konstrukce je tak poškozená, že oprava není možná a musí se postavit nový most. Některé prvky byly například zrezivělé," upřesnil ministr dopravy s tím, že most zůstává uzavřený a řidiči se na něj rozhodně nedostanou.

Související obsah

Doubský most byl vyprojektován a postaven v šedesátých letech. "Problémy s mosty této konstrukce jsou i jinde v Evropě, proto je necháme mimořádně zkontrolovat," slíbil Ťok. Pod drobnohledem se octnou nejen silniční, ale i železniční mosty postavené od 60. do 80. let minulého století.

Zároveň Ťok vyzve i správce silnic nižších tříd, aby i oni tyto mosty zkontrolovali, protože často vedou nad dálnicemi nebo železničními tratěmi.

Ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa doplnil, že z přibližně pěti tisíc mostu, které organizace spravuje, je touto problémovou technologií postaveno 2380 z nich. 

Reportáž TV Nova o tragickém pádu mostu v Janově: 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz