Krávy

Velká záhada! Na Domažlicku uhynulo 80 krav, nikdo neví proč

Zemědělská společnost v Puclicích řeší velkou ztrátu. Během čtrnácti dnů jim uhynulo osmdesát krav..Zvířata byla umístěna ve stájích a hynula postupně. Důvod je zatím neznámý.

Případem se od středy zabývají policisté a krajská veterinární správa. „Ve věci byly vyžádány různé laboratorní testy. Výše škody bude upřesněna na základě odborného vyjádření,“ sdělila mluvčí policie Dana Landmanová.

Podivné je, že podle veterinární správy netrpěla zvířata žádnou nemocí. Vyšetřují se tedy další možné příčiny smrti hospodářských zvířat, které se mimo Státní veterinární správy účastní chovatel, soukromí veterinární lékaři a soukromé i státní veterinární laboratoře. “Státní veterinární správa provádí vlastní šetření především k vyloučení nebezpečné nákazy,“ dodal ředitel Státní veterinární správy pro Plzeňský kraj Václav Poláček.

Zvířata údajně nebyla týraná, ani s nimi nebylo špatně zacházeno. Přestože kriminalisté zahájili trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů týrání zvířat a poškození cizí věci, tak zatím nikoho neobvinili.

Související obsah

„Podle trestního zákoníku kdo týrá zvíře zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem a způsobí-li týranému zvířeti takovým činem trvalé následky na zdraví nebo smrt může být potrestán odnětím svobody až na tři léta,“ uzavřela Ladmanová.

kč, TN.cz

K tématu Krávy

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz