Petr Pavel

"Stydím se za svého prezidenta!" pustil se generál Pavel do Zemana

"Stydím se za svého prezidenta!" pustil se generál Pavel do Zemana
Zdroj: Profimedia

Generál Petr Pavel veřejně odsoudil výroky prezidenta Miloše Zemana, za kterého se prý stydí. Při proslovu na udělování ceny Hanno R. Ellebogenové kritizoval jeho slova na adresu novinářů, které "je třeba vyhubit".

Ocenění za výjimečnou službu veřejnosti převzali v Praze rodiče zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Právě v souvislosti s jejich smrtí generál Petr Pavel kritizoval Zemana. Informoval o tom portál hlidacipes.org.

"My jsme tu byli svědky předání ceny Jánu Kuciakovi, zabitému novináři, a jeho přítelkyni za to, že se podíleli na vyšetřování korupčního prostředí na Slovensku. Byla tady přítomna jeho rodina, předání ceny bylo nejen velice emotivní, ale vyznělo i jako memento pro všechny, kterým leží na srdci svoboda tisku jako jednoho z hlídacích psů demokracie," prohlásil pro portál.

V anglicky proneseném projevu Pavel uvedl, že se za prezidentovy výroky stydí. "Myslím, že vyjádření prezidenta Zemana na adresu novinářů, bylo ne nešťastné, ale řekl bych, že mimořádně nepatřičné," řekl pak generál v rozhovoru pro portál.

Krátký rozhovor s generálem Petrem Pavlem:

Podobné prohlášení by se podle něj nemělo objevit nikdy a v kontextu vražd Kuciaka a Kušnírové už vůbec. Zeman slova o tom, že by se měli novináři vyhubit, pronesl na středečním setkání s českými velvyslanci na Pražském hradě.

Související obsah

"Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo," prohlásil prezident. Odborníci pak upozornili na to, že dronte mauricijský (blboun nejapný) žil na Mauriciu, ne na Madagaskaru.

Výroky prezidenta Miloše Zemana o vyhubení novinářů:

Krátce před generálem, který v červenci po třech letech skončil v čele Vojenského výboru NATO, vystoupil s projevem také otec zavražděného novináře Jána Kuciaka. Vyjádřil v něm především lítost, že se slovenským policistům ani více než půl roku po smrti Kuciaka a Kušnírové nepodařilo dopadnout vraha.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz