Balerínky

Tahle fotka pobouřila Slováky! Závod vyhrála dívka v balerínkách

Tahle fotka pobouřila Slováky! Závod vyhrála dívka v balerínkách
Zdroj: facebook

Fotka tří dívek na stupních vítězů obletěla Slovensko. Na tom nejvyšším stojí dívenka z romské osady, která v běhu převálcovala své soupeřky. Na nohou má přitom balerínky, žádné běžecké boty nebo aspoň tenisky. Snímek vyvolal bouřlivou diskuzi.

Přestože měla na nohou obyčejné balerínky, dokázala drobná Annamária některé soupeřky dokonce přeběhnout o kolo. Fotku, která pak vyvolala kritiku systému rozdělování peněz, sdílelo na facebooku Centrum volného času Cvrček. Informuje portál tvnoviny.sk.

Slováky nenechal snímek chladným. Mnozí z nich se začali zamýšlet nad tím, kolik podobných talentů už bylo promarněno, protože jejich rodiče nemají dostatek peněz ani na základní potřeby. Děti tak nemohou dělat to, na co jsou nadané.

Na rozvoj takových talentů nedává peníze ani stát. "Pokud se jí nezačne profesionálně nikdo věnovat, nikdo nevysbírá peníze na tréninky, soustředění a výstroj, je tohle sportovní vrchol, který má bohužel šanci u nás dosáhnout," píše Jarmila.

Související obsah

Nakonec se našla i dobrá duše, která Annamárii obstarala běžecké boty. Kvalitní růžové tenisky dostala od Patrika Tótha, který jí také popřál mnoho vítězných závodů. Dívence je předá ředitelka centra Cvrček 3. září, v první školní den.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz