Prezident

Zeman vítal prvňáčky! Rodiče na něj křičeli a Ovčáček běsnil

Prezident Miloš Zeman přivítal se svou ženou Ivanou prvňáčky v Základní škole T. G. Masaryka v pražském Břevnově. Na znamení protestu si někteří rodiče připevnili na oděv malé červené trenýrky. Nechyběly ani nadávky.

Ani přivítání prvňáčků prezidentem Milošem Zemanem se na základní škole v pražském Břevnově v pondělí neobešlo bez vyjádření nesouhlasu. Několik rodičů mělo na oblečení malé červené trenýrky, které se staly v poslední době symbolem protestu proti prezidentovi.


Při odchodu prezidenta ze školy si někteří neodpustili ani nadávky. „Táhni,“ zakřičela jedna z maminek na Zemana. Na to ihned zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček: “Chovejte se slušně.“ Na odpověď také dlouho nečekal. „Hlavně že on se chová slušně,“ odvětila jedna z maminek.

Související obsah


Zeman předtím ve třídě dětem popřál, aby se naučily brzy psát a číst a apeloval na ně, aby četly hlavně papírové knihy. „Když tu knihu napsali moudří lidé a vy ji čtete, tak je to stejné, jako kdybyste si s těmito moudrými lidmi povídali,“ řekl prezident.


Přiznal také, že jako malý nerad vstával, což platí pořád. „Kdyby se šlo do školy tak o hodinu později, místo osmi v devět, tak by to pro nás bylo lepší. Ale co se dá dělat, zatím musíme vzít v úvahu to, co nám nařídili, a musíme poslouchat, protože ve škole se musí poslouchat,“ promlouval k dětem.

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz