Parkování

Brno zavedlo parkovací zóny, kontroluje je auto s kamerami

Nový systém parkování v centru Brna dnes kontrolovalo speciální auto s kamerami. Do modrých zón se už bez hrozby pokuty totiž dostanou jen vozy rezidentů a podnikatelů, kteří tam mají provozovny. V dalších zónách pak musí lidé platit.

Nový systém parkování platí v Brně od soboty. A dnes ho vyjelo zkontrolovat speciální auto, které mají Brněnské komunikace zapůjčené z Prahy. Vůz s kamerami na střeše mapoval registrační značky aut zaparkovaných v ulicích u krajského soudu. Když najde auto, které tam nemá co dělat, bude mít jeho majitel problém.

Právě registrační značky je navíc nutné na placeném parkování zadávat i do automatu.


"Pokud se řidič bude dopouštět přestupku, tak toto bude verifikovat městská policie a odbor dopravně správních činností by případně potom dával sankce," řekl náměstek brněnského primátora Richard Mrázek (ANO).

Související obsah


Některé řidiče nový systém zaskočil, jiným se nelíbí - parkování je totiž prý v Brně stále nedořešené a občané se bojí, že stejně nebudou mít kde zaparkovat.

Po zavedení modrých zón je v centru Brna skoro 1200 parkovacích míst, kde platí omezení pro rezidenty, abonenty a návštěvníky. Jeho fungování vyhodnotí magistrát nejdřív za měsíc.

Ondřej Požár/ nor, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz