Domácí

Začal školní rok. Někde třídy zejí prázdnotou, opravy jsou ve skluzu

V pondělí začal nový školní rok a děti usedly do lavic. Všechny školy však školní rok nezahájily. Většinou kvůli rekonstrukcím, které se nestihly dodělat během prázdnin. Například v Pardubicích do jedné ze škol zakázali vstup statici.

Místo dětí, prázdné lavice. První školní den nezačal standardně pro žáky jedné ze základních škol v Pardubicích. Kvůli problémům se statikou budovy musel ředitel domů poslat přes tři sta žáků. "Během prázdnin došlo k přestavbě odborných učeben a přišlo se na to, že stropy jsou prohnuté," řekl televizi Nova Filip Patlevič, ředitel Základní školy Studánka v Pardubicích. 

Související obsah

Stav stropů v posledním patře budovy přijel vyhodnotit statik. Do dvanácti tříd, které se tam nachází, zatím žáci nesmí vstupovat. "Od zítřka do pátku má druhý stupeň ředitelské volno," dodal Filip Patlevič. 

Pokud by byl stav stropů tak tristní, že by se musely opravit, část školáků bude od příštího pondělí navštěvovat jinou základní školu.

Související obsah

Kvůli rekonstrukci budou o dva týdny později začínat studenti střední školy teleinformatiky v Ostravě. "Začátek stavby nebyl 1. července, začalo se v půlce srpna. První ročníky nastoupily, ale starší ročníky nastoupí až 17.," uvedl Pavel Zubek, ředitel střední školy.


"Výběrové řízení se nám prodloužilo, museli jsme vyzvat dodavatele, aby předložil podklady, takže proto se to protáhlo," řekl Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana pro školství a sport. 

Související obsah

Školní rok nezahájili ani na základní škole v Rosicích na Brněnsku. Opravují zde střechu, jenže o víkendových lijácích do budovy zateklo a voda vytopila některé místnosti. "Budeme mít normálně od zítřka ředitelské volno do pátku a začneme v pondělí," uvedl Petr Řezníček, ředitel Základní škola Rosice. 
 

Nešvary počasí pokazily také výuku i těm úplně nejmenším v Březnici u Zlína, tam voda vytopila školku. 

reg/Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz