škola

Josefínka a Honzík jdou do školy poprvé. Povede je slavný táta

Dětem dnes opět začala škola. Do prvních tříd přes 108 tisíc prvňáčků. Své děti vedli poprvé do školy politici i tváře TV Nova. Tradičně žáky v lavicích přivítal i prezident Miloš Zeman. Někteří rodiče ve škole, kam se prezident vypravil, měli na klopě symbol červených trenýrek.

První cestu sedmiletého Honzíka do školy sledovali diváci Snídaně s Novou a čtenáři webu TN.cz v přímém přenosu. Jeho otcem je totiž moderátor Snídaně s Novou Pavel Svoboda.

Společně s ním doprovodil Honzíka poprvé do školy i moderátor Počasí Karel Kašák. Do školky dovezli také tříletou Josefínku, mladší z dětí Pavla Svobody.

Syn Pavla Svobody ale nebyl jediné novácké dítě, které čekal první školní den. Premiéru zažila ve školní lavici také dcera jihlavského reportéra Televizních novin Davida Pika Amélka. Jeho syn Kristián zase začal chodit do školky.

První školní den svých dětí zažili i politici. "Všem, kdo jste dnes vyrazili do školy jako náš Tomík, přeji úspěšný začátek školního roku. A nám rodičům málo slz. Jak nám rychle ty prďolíni vyrostli," napsal na twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

V lavicích přivítal prvňáčky i prezident Miloš Zeman. Ten s manželkou Ivanou vyrazil do Základní školy T. G. Masaryka na Praze 6. Žákům první třídy se prezident svěřil, že jako malý nerad vstával a na tom se toho moc nezměnilo.

Dětem prezident popřál, aby hodně četli papírové knihy. "Jsou krásné a můžete si z nich udělat knihovničku, protože kniha je nejkrásnější věc na světě," řekl prezident. Někteří rodiče měli na klopě symbol červených trenýrek.

"Fuj! Táhni!" zakřičela jedna z maminek na prezidenta. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček ji důrazně okřikl. "Nenávistné chování na půdě školy, kam rozhodně nepatří, si z mé strany zasloužilo jediné. Rázné a hlavně výchovné: ´Chovejte se slušně!´," komentoval incident Ovčáček na facebooku.

Související obsah

Na základní školy má v letošním školním roce chodit přibližně 940 tisíc dětí. Počet žáků by se měl zvýšit přibližně o 15 tisíc. Prvňáčků má být 108 tisíc, což je naopak mírný pokles.
První školní den využili také policisté, kteří rozjeli tradiční preventivní akci "Zebra se za tebe nerozhlédne". V jejím rámci se snaží žákům vštěpovat, jak správně přecházet vozovku. Upozorňují také důležitost nošení reflexních prvků.

ČTĚTE TAKÉ:

Přestala po prvním týdnu vašeho prvňáčka škola bavit? Odhalte, CO HO DOOPRAVDY STRESUJE
TEST: Jak namotivovat vašeho malého školáka k učení?

TN.cz

K tématu škola

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz