Domácí

Brno - Šalingrad, Vídeň - sever! Lidé vybírají jméno nádraží v Brně

Brno se stane důležitým bodem na železniční trati Vídeň-Praha. Po dlouhé době se město dočká výstavby nového nádraží. O jeho názvu však můžete rozhodnou i vy. Vybrat si můžete například z názvu Brněnská roláda, Brněnské nádraží – srdce Evropy nebo Brno – Mezopotámie.

Ministerstvo dopravy a Jihomoravský kraj rozhodlo o vybudování nového vlakového nádraží, které bude vybudováno u Svratky, jen 800 metrů od stávajícího nádraží. Brno se tak může stát důležitou součástí trati Vídeň – Praha. Celkově by náklady na vybudování nového nádraží měly být ve výši 40 miliard korun, uvedl webový portál kopemezabrno.cz.

Související obsah

Díky novému nádraží se doprava vlakem sníží o 4 minuty. Dále také u vlakového nádraží bude i autobusové, takže se lidem usnadní přestup.

HLASOVAT O JMÉNĚ PRO BRNĚNSKÉ NÁDRAŽÍ MŮŽETE ZDE!

S vybudováním nového nádraží souvisí také vybrání správného názvu. Lidé mohli o prázdninách posílat návrhy, jak by se nádraží měli jmenovat. O finálové desítce mohou lidé v prvním kole hlasovat do konce září. Hlasování se může zúčastnit každý bez ohledu na věk a bydliště. Od října se pak bude ve druhém kole rozhodovat mezi deseti názvy s nejvyšším počtem hlasů.

Související obsah

Mezi návrhy je například Brno – Moravské nádraží, Brno – Šalina, Brněnské nádraží - srdce Evropy nebo Nádraží Karla Kryla. Naleznete zde, ale také návrhy jako je Brněnská roláda, Brno – Mezopotámie nebo Brno - dáme si jedno pivo.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz