Domácí

Petra Janů se rozhodla pro adopci! Bude maminkou pandy

Petra Janů se rozhodla pro adopci! Bude maminkou pandy
Zdroj: Jan Foltán a V. Pohanková

Jaké to je, být ošetřovatelkou zvířat, si v jihlavské Zoo vyzkoušela zpěvačka Petra Janů. Nakrmila žirafy a asistovala u očkování mláďátek pand červených a levharta sněžného. Při tom se rozhodla také pro adopci.

Zpěvačka Petra Janů navštívila zoo v Jihlavně. Z návštěvy byla velmi nadšená. "Bylo to něco úžasného. Jihlavská zoo je opravdu moc pěkná, zrovna tam měli spoustu mláďat. Opravdu jsem si to moc užila," svěřila se zpěvačka, která je povéstná tím, že zvířata miluje.

Související obsah

Jak ale říká, ve výběhu se žirafami se i pěkně zapotila. "Dávala jsem jim akátové lupeny, samy si je okusovaly z větví. A nikdy by mne nenapadlo, jak velkou mají v té tlamě sílu, když zatáhnou. Byla jsem ráda, že jsem neskončila dole mezi žirafíma nohama," smála se Petra Janů.

Zpěvačka asistovala také u očkování malého levharta sněžného. Kotě se pak v její přítomnosti po injekci hned uklidnilo. Ředitel uvedl, že zoo nepovoluje každému, aby zvířata mohl někdo chovat. "Nejsme takzvaná mazlící zoo, není běžné, aby u nás někdo mláďata choval, nebo se s nimi dokonce mazlil. Proto paní Petra, která nám u vakcinace asistovala, držela malého levharta jen krátce po dobu, než jsme naočkovali i jeho sourozence," vysvětlil ředitel zoologické zahrady Jan Vašák.

Snad nejdéle se zpěvačka zdržela u výběhu pro pandy červené. I tady pomáhala při očkování mláďátek. Ty pak opouštěla jen velmi nerada. "Panda červená je moje nejoblíbenější zvíře. No uznejte, není nádherná?", usmívala se zpěvačka

Související obsah

"Poprvé jsem tady viděla i její mláďátka a jsou opravdu úžasná. Domluvili jsme se s panem ředitelem, že bych je, jak se v zoologických zahradách říká, adoptovala. Chtěla bych je prostě nějakým způsobem podpořit," vysvětlila zpěvačka.

Zoologická zahrada byla z nápadu Petry Janů adoptovat si pandu nadšená. "Zájem paní Petry stát se adoptivním rodičem pand červených nás velmi potěšil. Doufáme, že i díky tomuto jejímu rozhodnutí by se její návštěvy v naší zoo mohly stát tradicí. A vzhledem k jejímu nepředstíranému zájmu o zvířata se třeba i jejím prostřednictvím dozví veřejnost některé palčivé problémy, které souvisí s tím, co děláme, nebo se snažíme dělat," dodal ředitel zoologické zahrady.

Krátce na to, se zpěvačka sbalila a odletěla s kamarádkou a její malou dcerou na týdenní dovolenou na řeckou Lefkadu, kde si užívaly sluníčka, moře a výletů s vypůjčeným “pidiautíčkem”.

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz