Senátní volby 2018

ČSSD zahajuje předvolební kampaň. Slibuje dopravu zdarma

Sociální demokraté ve středu odpoledne oficiálně zahájí horkou fázi předvolební kampaně. Zvolili si pro její start Mírové náměstí ve Stochově.

Zahájení volební kampaně ČSSD se zúčastní předseda strany Jan Hamáček, který je zároveň vicepremiérem, ministrem vnitra a zahraničí, i místopředseda strany Jiří Zimola. Budou tam i zbývající sociálnědemokratičtí ministři, a to ministryně práce Jana Maláčová, ministr kultury Antonín Staněk a zemědělství Miroslav Toman.

Volby, které se konají 5. a 6. října, budou jak senátní, tak i komunální. ČSSD už zahájila kampaň v Praze. Kandidát na primátora Jakub Landovský zveřejnil slib, že v případě úspěchu v pražských komunálních volbách bude chtít zařídit městskou hromadnou dopravu pro všechny Pražany zdarma.

Související obsah

S jakými celostátními tématy přijdou sociální demokraté dnes, vás budeme informovat v dalších zpravodajských relacích. 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz