Prostějovsko

Řidiče chytila policie pod vlivem drog osmkrát. O řidičák nepřijde

Řidiče chytila policie pod vlivem drog osmkrát. O řidičák nepřijde
Zdroj: TV Nova

Už po osmé za necelý měsíc přistihli dopravní policisté řidiče, který po silnicích Prostějovska jezdí pod vlivem pervitinu. Přítomnost omamných látek v jeho organismu několikrát potvrdila i lékařská vyšetření - přesto má stále řidičský průkaz a ohrožuje sebe i ostatní.

Osmatřicetiletého muže, který se po Prostějovsku prohání ve staré Felicii, policisté už důvěrně znají. Silniční hlídky ho totiž zastavily v pátek, v sobotu, v neděli i v pondělí, přičemž od poloviny srpna to byla osmá kontrola.


Orientační zkouška na přítomnost návykových látek u něho vyšla pokaždé pozitivně. Po prvních třech prohřešcích souhlasil i s lékařským vyšetřením, které amfetamin v jeho krvi potvrdil. V dalších případech už byl ale obezřetnější.


"Při všech kontrolách tento týden muž popřel užití zakázaných látek, přesto se odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření," vysvětlil mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Související obsah


Pokaždé z osmi kontrol bezohledného řidiče následoval zákaz další jízdy. Jenže muž dodnes vlastní řidičský průkaz a může tak ohrožovat další na silnicích. Podle policie totiž stále není dostatek důkazů k odebrání jeho řidičáku.


Muži, který je podezřelý ze spáchání přestupků, zatím hrozí až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení.


Pokud se policistům podaří najít více důkazů, jeho jednání by mohlo být překvalifikované z přestupku na trestný čin.

Zdeněk Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz