Krimi

VIDEO: Po městě uháněl jako po dálnici. Se zákazem řízení a pod vlivem drog

Jízda na červenou, nepřiměřená rychlost, jízda v protisměru, neuposlechnutí výzev policie, jízda pod vlivem návykových látek – to vše má na svědomí řidič opelu se zákazem řízení, který se řítil jižní částí Brna. Při zadržení policisté museli použít donucovací prostředky.

Brněnské strážníky v polovině června nepříjemně překvapil řidič opelu na Černovického nábřeží. Křižovatkou prosvištěl na městské dopravní poměry až příliš svižně.

Strážníci ho začali ihned pronásledovat, řidič ovšem jejich výzvy k zastavení i zapnuté majáky zcela ignoroval. Místo toho pokračoval ve zběsilé jízdě k další frekventované křižovatce. Podle odhadu hlídky ujížděl rychlostí až 130 kilometrů za hodinu, přestože byly ulice zaplněné hustou dopravou.

Související obsah

Další křižovatku s hlídkovým autem za zády projel v protisměru a jen těsně se prosmýkl mezi náklaďákem a osobákem. Následně se vydal směrem na Bratislavu. Svou bezohlednou jízdou dál ohrožoval ostatní řidiče, což mělo za následek první nehodu. Při odbočování na červenou do Kaštanové ulice zavadil o nákladní auto a na svém opelu si urazil část zpětného zrcátka.

Naproti obchodnímu domu už jízdu nezvládl vůbec a narazil do boku dodávky. Poté 35letý řidič i jeho 29letý spolujezdec vyběhli z auta a v útěku pokračovali pěšmo. Zcela ignorovali výzvy strážníků, kteří je proto po dopadení spoutali.

Starší muž se následně přiznal, že má zákaz řízení a před jízdou si dal amfetamin. Všichni vyvázli bez zranění a strážníci celý případ předali státním policistům. Strážníci o incidentu informovali až toto pondělí na žádost policie vzhledem k vyšetřování.

Související obsah

"Případem se zabývají dopravní policisté. V současné chvíli čin kvalifikujeme jako ohrožení pod vlivem návykové látky, ale policisté mohou kvalifikaci ještě zpřísnit. S ohledem na styl jízdy žádáme osoby, které by se mohly cítit ohroženy, aby se obrátily na linku 158," dodal mluvčí policie Petr Vala.

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události