Práce

Statisíce Čechů změnily v poslední době práci! Častěji muži než ženy

Statisíce Čechů změnily v poslední době práci! Častěji muži než ženy
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Přestože jsou se svou prací spokojeny téměř dvě třetiny Čechů, patnáct procent změnilo za šest měsíců od loňského listopadu do letošního dubna práci. Na nejnovější průzkum Workmonitor společnosti Randstad upozornil deník Právo.

Se svou prací je nespokojených jen deset procent Čechů. Ale nízká nezaměstnanost a navyšující se platy lákají ke změně povolání. Po nové práci se ve sledovaném období poohlížela asi čtvrtina lidí.

“Dělala jsem ošetřovatelku v domově důchodů a léta masérku. Mám nemocná záda a jsem unavená. Skončila jsem a teď nastupuji za o něco lepší peníze do obchodu s interiérovými doplňky,“ řekla deníku Právo paní Ilona z Prahy.

Související obsah


Podle Českého statistického úřadu se počet pracovníků na konci loňského a začátku letošního roku pohyboval kolem čtyř milionů, své povolání změnilo tedy asi šest set tisíc lidí. Nové nabídky zaměstnání si obhlížel asi milion pracujících.


Podle výzkumu mění práci častěji muži než ženy. Z hlediska věku také ty mladší a naopak nejstarší generace. “I když je nezaměstnanost na rekordně nízkých hodnotách, stále platí, že generace pětapadesátníků a starších nehledá práci zrovna snadno,“ uvedla Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky Randstadu. Na podzim očekává ještě vyšší čísla, co se změn zaměstnání týče.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Práce

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz