NASA zveřejnila zvuky ze Saturnu: Komunikace alienů, nebo vlny?

Vesmírná organizace NASA zveřejnila nahrávku, kterou pořídila sonda u Saturnu. Na audiozáznamu jsou slyšet podivné zvuky a lidé se teď dohadují, jestli se nepodařilo nahrát komunikaci mimozemského života.

Zvuky nahrála sonda Cassini, která se jako první dokázala dostat na oběžnou dráhu Saturnu, který je tvořen plyny. Když se sonda na oběžnou dráhu dostala, zaznamenala sérii zvuků, které připomínají rádiové vlny.

Ihned po zveřejnění videa se komentující lidé začali dohadovat, jestli jde pouze o zvuky způsobené magnetickým polem kolem planety, nebo se jedná o zvuky, které jsou produkovány cizím mimozemským životem. Někteří diskutéři dokonce přišli s teorií, že by se mohlo jednat o hudbu.

"Sonda Cassini nahrávku zachytila druhého září 2017, dva týdny před tím, než sonda shořela v atmosféře Saturnu,“ komentuje NASA nahrávku. Zvuk byl vědci z NASA upraven. Původní délka byla 27 minut, NASA zvuk zkomprimovala do 73 vteřin. Stejně tak byla snížena frekvence zvuku.

Související obsah

"Myslím, že na Saturnu něco je, možná život. Věřím, že najdete planetu, na které bude život. Planeta Země umírá kvůli lidem, kteří ničí životní prostředí. A jednou Země zemře,“ píše pod video jeden z komentujících.

NASA ke zvuku na svém webu píše, že Saturn je zdrojem intenzivních radiových vln. “Vlny blízce souvisí se zářemi na pólech planety. A ty jsou podobné těm na Zemi,“ píše NASA.

Sonda Cassini monitorovala Saturn od března roku 2004, dokonce vypustila ještě dceřinou sondu Huygens, která přistála na měsíci Saturnu jménem Titan. Délka mise sondy Cassini byla několikrát prodloužena. Nakonec byla plánovaně zničena v září loňského roku ponořením do atmosféry planety.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz