Fotbal

Tlusťoch zemře ve sra***ch, bavili se doktoři o umírajícím Maradonovi

Tlusťoch zemře ve sra***ch, bavili se doktoři o umírajícím Maradonovi
Agustina Cosachov (vlevo), Diego Maradona, Leopoldo Luque (vpravo) Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Dva měsíce po smrti Diega Maradony unikly audio nahrávky ošetřujících doktorů. Dcera legendy po jejich poslechu žádá spravedlnost. “Je mi na zvracení,“ napsala poté, co slyšela, jak lékaři nazvali otce umírajícím tlusťochem.

 V rámci vyšetřování smrti Diega Maradony se na povrch dostaly rozhovory ošetřujících lékařů, neurochirurga a rodinného lékaře Leopolda Luqueho a psychiatričky Agustiny Cosachovové, ze dne 25. listopadu 2020. Záznamy jako první zveřejnila argentinská média.
“Jsem na dálnici. Vypadá to, že je mrtvý. Určitě je. Musíte postupovat, tak jako vždy. Vypadá to, že prodělal infarkt a umře ve srač**ch, tlusťoch jeden. Nemám ponětí, co se stalo, jsem na cestě,“
je volný překlad Luqueho nahrávky do společné konverzace, kterou nahrál zatímco spěchal do Maradonova domu.


Zdroj: Profimedia


Cosachovová byla na místě dříve a kolegu informovala o průběhu situace: “Tým je u něj a snaží se ho oživit. Už to zkoušíme 10-15 minut, protože ambulance zatím nepřijela. Když jsme přišli, byl studený. Trochu jsme rozproudili krev a malinko zvýšili teplotu.“ 


Zveřejněné nahrávky ve španělštině zde.

 

Související obsah


 

Rozhovor se dostal k nejstarší Maradonově dceři, která z úmrtí otce vinní lekáře i Diegovi právníky. Dalma sdílela své pohoršení na sociálních sítích: “Právě jsem si poslechla audio nahrávky mezi Luqueem a psychiatričkou a je mi na zvracení. Od boha žádám jedinou věc, aby učinil spravedlnost.“Děsivé nahrávky komentovala i její sestra Giannina: "Jako vždy, pravda zvítězí a vy dva skončíte ve vězení. Zvěřejněná konverzace z 25. listopadu mě znechucuje."

 
Zdroj: ProfimediaPřipomeňte si příběh Diega Maradony, který shrnula reportáž Sportovních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události