Liberec

Liberec přijde o svůj symbol. Bílí tygři musí z místní zoo zmizet

Liberec přijde o svůj symbol. Bílí tygři musí z místní zoo zmizet
Zdroj: Thinkstockphotos

Liberecká zoologická zahrada nejspíš nadobro skončí s chovem bílých tygrů. Ti jsou přitom dlouholetým symbolem nejen zoo, ale také místního hokejového klubu.

Ačkoli jsou právě bílí tygři lákadlem, za kterým se sjíždějí do Liberce lidé z celé republiky, zoologická zahrada už v jejich chovu pokračovat nebude. V rozhovoru pro iDNES.cz to řekl ředitel zoo David Nejedlo. Tlačí je k tomu ostatní zoologické zahrady.

Evropská asociace zoologických zahrad, jejímž členem je i zoo v Liberci, vydala před několika lety doporučení, aby se přestali chovat kříženci, anomálie jako bílí lvi, tygři a další zvířata, která nejsou spojena s ochranou přírody. Místo nich by měly zoologické zahrady chovat ohrožené druhy zvířat. Dnes už se podle ředitele nejedná o doporučení, ale o takřka striktní nařízení.

Liberecká zoo se proto připravuje na to, že s chovem nezvyklého druhu skoncuje. "Necháme dožít naše dvě stará zvířata, ale nová již pořizovat nebudeme," vysvětlil Nejedlo. Zároveň upozornil, že žádná zoologická zahrada nemá o mláďata bílých tygrů zájem, ten projevují pouze cirkusy. Do těch ale zoo odmítá zvířata prodat.

Související obsah

Bílé tygry liberecká zoo nahradí pravděpodobně menším druhem ohrožených tygrů, nejspíš sumaterských. Ty by si do zoo mohli přivézt z Indonésie. Variantou také je, že v šelminci zůstanou pouze lvi.

Na konec bílých tygrů v Liberci zareagovali i zdejší hokejisté, kteří se podle šelem před 18 lety pojmenovali. Článek čtěte zde

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz