Zajímavosti

Žirafy brodící se sněhem: Jižní Afriku překvapily sněhové závěje

Žirafy brodící se sněhem: Jižní Afriku překvapily sněhové závěje
Zdroj: facebook

Ačkoliv sníh v Jižní Africe není nic neobvyklého, přesto jihoafrickou faunu o víkendu překvapily sněhové závěje - a to i na místech, kde se běžně sníh nevyskytuje. Na sociálních sítích díky tomu kolují krásné a poněkud překvapivé záběry subtropických zvířat, jak se brodí sněhem.

Jihoafrická republika má velmi rozmanité klima - od chladných horských oblastí, přes vyprahlé pouště až po subtropické pobřeží. Zatímco v Dračích horách není sníh žádné velké překvapení, sněhová pokrývka překvapila i méně obvyklé oblasti.

Například Karoo je polopoušť s převážně teplým a suchým podnebím a sníh není zrovna běžnou záležitostí. Východní Kapsko je provincie ležící na jihovýchodě země, která má subtropické klima s mírnými zimami. Právě ve Východním Kapsku jsou však nyní neprůjezdné silnice kvůli sněhovým kalamitám.

Překvapení obyvatelé začali na sociálních sítích sdílet fotky zvířat, které bychom uprostřed sněhové krajiny nečekali. Facebook a Twitter tak zaplavily fotky slonů choulících se v chumelenici nebo dlouhých žirafích krků vykukujících zpod zasněžených stromů. Na fotkách můžeme vidět i palmy pokryté sněhem.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Snow in September. swipe right.

Pspvek sdlen Hunting / Wildlife (@hunting_and_wildlife_breeding),

Neobvyklý jev překvapil i samotná zvířata - pro většinu velkých afrických býložravců je typické, že v průběhu roku migrují. Jak správně podotkl portál planetski.eu, sníh těmto zvířatům narušuje jejich přirozené maskování, které je mají uzpůsobené pro africké buše.

Související obsah

Na jižní polokouli nyní končí zima. V Jihoafrické republice si však na jaro evidentně ještě chvíli počkají.

Tady se můžete podívat na fotky zasněžené Afriky.


 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz