Escherichia coli

Skrytý zabiják! Experti odhalili, co zabilo britský pár v Hurghadě

Skrytý zabiják! Experti odhalili, co zabilo britský pár v Hurghadě
Zdroj: Profimedia

Smrt britských turistů Johna a Susan Cooperových v egyptské Hurghadě způsobila bakterie e.coli, uvedl ve středu egyptský vyšetřovatel. Bakterie způsobila britským seniorům vážné zažívací potíže. Prokurátor také uvedl, že se na tělech nenašly žádné známky, které by nasvědčovaly tomu, že se John a Susan stali obětí trestného činu.

Podle vyšetřovatele Nabila Sadeka odhalily ve středu forenzní testy, že za smrt Johna a Susan Cooperových mohla bakterie e.coli. U Johna Coopera měla způsobit akutní úplavici, jeho žena trpěla hemolyticko-uremickým syndromem, který ve většině případů také vyvolává bakterie e.coli.

Podle Sadeka se na tělech nenašly žádné známky, které by vedly vyšetřovatele k domněnce, že se manželé stali obětí trestného činu. Nic podezřelého neodhalily ani další testy vody a vzduchu provedené v hotelu Steigenberger Aqua Magic.

Dcera zesnulých manželů Kelly Ormerodová prozradila, že její rodiče jí den před svou smrtí řekli, že na pokoji museli vystříkat parfém, protože je obtěžoval silný zápach. Cestovní kancelář Thomas Cook na úmrtí klientů reagovala evakuací 300 klientů z dotyčného hotelu.

Související obsah

Cestovní kancelář také potvrdila, že se vysoká koncentrace nebezpečné bakterie našla v hotelu v jídle. V tom našli nezávislí experti také stafylokoka.

John Cooper zemřel přímo v hotelovém pokoji, jeho žena krátce poté po převozu do nemocnice. Egyptští lékaři nejdříve tvrdili, že John Cooper zemřel přirozenou smrtí a jeho ženě způsobil zdravotní problémy stres spojený se ztrátou manžela, připomíná list The Guardian.

ČTĚTE TAKÉ:

Aby vás dovolená nepřišla draho: Co nepodcenit při výběru cestovního pojištění?
HYGIENIK RADÍ: Jak se bránit bakterii E.coli

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz