Motorka

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy! Aby ubylo nehod

Tragických nehod motorkářů stále přibývá a podle odborníků je to i tím, že nejsou na silnici pořádně vidět. A právě na to se teď zaměřila policie ve své dvouměsíční akci, která probíhá po celé republice. V jejím rámci se například rozdávají motocyklistům i reflexní kšandy.

"Za uplynulé období osmi měsíců jsme zaznamenali celkem 64 usmrcených motorkářů, což je nárůst o čtrnáct usmrcených," upozorňuje ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch.

Na silnicích je řidiči aut často přehlédnou. Na to se zaměřila celorepubliková dvouměsíční policejní akce, při které policisté motorkářům rozdávají reflexní kšandy.

Právě reflexními prvky i vhodným oblečením na motorku mohou řidiči předejít ošklivým zraněním při pádu. Jízda bez helmy nebo kombinézy tak nepřipadá v úvahu. Někteří motorkáři se navíc o svůj stroj řádně nestarají.

Související obsah

Až téměř šedesát procent nehod motocyklů zaviní sami jejich řidiči - a to příliš rychlou jízdou nebo nezvládnutím stroje.

Smutným příkladem toho, jak moc jsou motorkáři na svých strojích ohrožení, jsou i nedávné případy tragických dopravních nehod.

Související obsah

Na Táborsku přišel o život třicetiletý muž, který vjel s motorkou přímo pod vlak. Dva životy si vyžádala středeční nehoda na Ústecku, při které motorkář vjel do lidí na autobusové zastávce a následně ho ještě přejel automobil.

Jan Mareš/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz