Domácí

Psychiatr napsal posudek na ženu, kterou neviděl. Má zákaz činnosti

Psychiatr napsal posudek na ženu, kterou neviděl. Má zákaz činnosti
Zdroj: Profimedia

Za zkreslený posudek potrestala soudkyně plzeňského soudu v pátek psychiatra Karla Hynka. Soudkyně mu udělila pokutu 30 tisíc korun a zákaz znalecké činnosti na tři roky. Trest je zatím nepravomocný.

V pátek soudkyně Miriam Kantorová Okresního soudu Plzeň-město udělila pokutu ve výši 30 tisíc korun a zákaz znalecké činnosti na tři roky jednomu z nejuznávanějších pražských psychiatrů Karlovi Hynkovi (78). Trest je zatím nepravomocný.

Související obsah

Psychiatr měl napsat zkreslený posudek, který se týkal ženy, jež se stala obětí vydírání a podvodu. Žena přišla o dům a začala trpět posttraumatickými stresovými poruchami kvůli chování vyděračů, kteří ženě poskytli půjčky, uvedla Mladá fronta Dnes.

Jeden z posuzovaných si tehdy psychiatra Karla Hynka objednal na posudek. Hynek poté zpochybnil závěry původních znalců, i když se nikdy nesetkal s posuzovanou ženou. "Měl jsem k dispozici dva znalecké posudky od primáře a lékařky. V posudku jsem zúročil svoji padesátiletou zkušenost v oboru. Uvedl jsem tam, že ženu jsem nevyšetřoval," řekl psychiatr Karel Hynek pro MF Dnes.

Související obsah

Soudkyně Kantorová uvedla, že se znalci v závěrech nemusí vždy shodnout. Také podle soudkyně není možné zhotovit posudek bez předchozího vyšetření osoby. "Zákon ale nezná možnost vypracovat znalecký posudek z psychiatrie bez vyšetření dotčené osoby," uvedla Miriam Kantorová pro MF Dnes.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz