Bohumil Kulínský

Sbormistr Bohumil Kulínský (†59) náhle zemřel, našli ho v jeho bytě!

Bohumil Kulínský byl nalezený mrtvý ve svém bytě v Jungmannově ulici v sobotu zhruba ve tři hodiny odpoledne, podle všeho šlo o náhlou smrt.

"Tři minuty po třetí hodině odpoledne jsme přijali oznámení a vyjeli do Jungmannovy ulice. Případ zatím evidujeme jako náhlé úmrtí, protože z dosavadního vyšetřování nic nenasvědčuje tomu, že by na místě došlo k nějaké mimořádnosti. Samozřejmě to ale dále prošetřujeme," řekl pro TN.cz mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Nešlo tedy pravděpodobně ani o cizí zavinění nebo sebevraždu.

O případu informoval web Blesk.cz, podle kterého zatím ani jeho matka neví, co přesně se s jejím synem stalo.

Bohumil Kulínský byl dirigent a sbormistr, v minulosti působil v dětském pěveckém sboru Bambini di Praga. V roce 2004 byl zadržený a obviněný z pohlavního zneužívání dívek právě v tomto sboru, svou vinu ale celou dobu popíral. 

Související obsah

Soud ho poslal v roce 2009 na 5,5 roku za mříže, v roce 2011 se ale podmínečně dostal na svobodu poté, co si odpykal polovinu trestu.

Podívejte se na reportáž o tom, jak se Kulínský po návratu z vězení snažil vrátit na hudební scénu:

Před tímto skandálem byl Kulínský uznávaný v celém českém hudebním průmyslu, stejně jako jeho rodiče, kteří sbor Bambini di Praga založili. Bohumil Kulínský kromě toho spolupracoval například i se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, vedl také Školu sborového zpěvu a od roku 1997 působil také jako šéfdirigent opery Národního divadla v Praze.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz