Zvířátka v ZOO

Děčínská zoo slaví úspěch! Narodila se tam vzácná koťátka

V děčínské zoologické zahradě slaví chovatelé velký úspěch. Podařilo se jim tam odchovat dvě mláďata páru koček rybářských. Těm je šest týdnů a mají se čile k světu - ostatně na to se podívejte v reportáži!

"Mají se čile k světu, rodiče se o ně výborně starají a už teď víme, že se jedná o kočičku a kocourka," prozradila TV Nova mluvčí Zoo Děčín Alena Houšková.

Protože je kočka rybářská ohrožený druh a její chov řídí koordinátor, mláďata s rodiči nezůstanou. Až jim bude zhruba 10 měsíců a budou samostatná, přestěhují se do jiné zoologické zahrady.

Kočka rybářská je velmi plachá šelma a v přírodě se vyhýbá člověku. Vážit může až 12 kilogramů. A na rozdíl od klasické kočky domácí má ráda vodu. Mezi prsty předních nohou má plovací blány, díky kterým se ve vodě dobře pohybuje.

Související obsah

Drápy při lovu ryb používá jako harpunu. Loví je dokonce dvěma způsoby. Čeká na břehu a rybu si z vody vytáhne packou. "...se dokáže pod tu vodu celá potopit a rybu zakousne přímo ve vodě," doplnila Houšková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz