Hurikán

Hurikán Florence zabil už 18 lidí, tajfun Mangkhut udeřil na Čínu!

Severní Ameriku a jihovýchodní Asii pustoší silné bouře - tajfun Mangkhut, který zpustošil především Filipíny a hurikán Florence, který devastuje Spojené státy. Bouře v Asii zabila nejméně 60 lidí, v USA úřady hlásí nejméně 18 obětí.

I když obě bouře postupně slábnou, vyhráno ještě rozhodně není - jak informuje CNN, části Severní a Jižní Karolíny jsou naprosto neprůchodné, stovky lidí navíc odřízly od zbytku světa povodně, které Florence doprovázejí.

A experti varují, že to "nejhorší teprve přijde". Florence sice zeslábla, jenže přívaly deště neustávají a úřady tak předvídají, že ty nejhorší povodně zasažené oblasti teprve čekají.

Přitom už teď jsou povodně tak rozsáhlé, že úřady Severní Karolíny oficiálně vyzvaly občany, aby necestovali. Zaplavené jsou mimo jiné části některých dálnic a pobřežní město Wilmington je úplně odříznuté.

Související obsah

Řádění tajfunu Mankut v jihovýchodní Asii má na svědomí přes 60 obětí, nejvíce na Filipínách. Tam se po sesuvech půdy pohřešují desítky lidí. Živel zeslábl, stále ho ale doprovází vítr o rychlosti 65 kilometrů v hodině.

Král bouří, jak o tajfunu Mankut mluví čínská média, se na pevninu žene se silnými dešti a vichřicí v zádech. V Hongkongu za sebou nechal přes sto zraněných. A co nebylo přivázané, spláchly až čtyřmetrové vlny.

Nejvíce obětí hlásí Filipíny, kde živel během 20 hodin zpustošil sever největšího ostrova Luzon. Většina z nich zahynula pod zřícenými domy nebo při sesuvech půdy. Desítky lidí se v promáčeném terénu stále pohřešují.

V Číně úřady evakuovaly na dva a půl milionu lidí. Tajfun nadále slábne a teď je na cestě dále do vnitrozemí - během pondělka se prožene přes sever Vietnamu.

Tajfun Mangkhut dorazil do Číny, na Filipínách zabil asi 60 lidí: 

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz