Střepiny

Střepiny 16. 9. 2018

Syntetická droga, co zabíjí na Ostravsku. Štáb Střepin mezi bezdomovci a narkomany, čeho se tam nejvíc bojí? Léčba boreliózy v Česku, díl druhý. Proč se pacienti obrací i na veterináře a jak se k problému staví ministerstvo zdravotnictví? Hurikán Florence v Severní Karolíně ve Spojených státech. Exkluzivní rozhovory s Češkami, které se tam právě teď připravují na ničivé záplavy.

Na Ostravsku se rychle šíří smrtelně nebezpečné drogy. Syntetické náhražky už tento týden zabily jednoho člověka, dalších 22 lidí se přiotrávilo. Proč jsou vlastně syntetické drogy tak nebezpečné?

Reportáž o lymské borelióze, kterou jsme ve Střepinách odvysílali před čtrnácti dny, vzbudila obrovský ohlas. Na náš facebookový profil a mailové adresy přišly stovky příběhů pacientů, kteří popisují své trápení s nemocí, na kterou u lékařů nenašli lék. S jejich zkušenostmi jsme zkusili konfrontovat ty nejpovolanější, aby se jim dostalo pomoci.

Přestavte si, že byste měli každý den o půl hodiny "dříve padla". Zkrácení pracovní doby tak, jak ho nyní navrhují odbory, se logicky více zamlouvá zaměstnancům než zaměstnavatelům. Jak byste využili volného času a jakou roli hraje v ekonomice jednotlivých firem a státu 30 minut lidské práce denně? 

Prezident Spojených států Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy v osmi okresech Severní Karolíny v místech, které zdevastoval hurikán Florence. Tropická bouře už vzala život nejméně třinácti lidem, první odhady škod hovoří o deseti až šedesáti miliardách dolarů, což je v přepočtu až 1,3 bilionu korun. V oblasti stále hrozí katastrofální záplavy. 

frm, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz