Apple

Děti tráví hodiny na mobilech a tabletech! Takhle to vyřešíte!

Děti tráví hodiny na mobilech a tabletech! Takhle to vyřešíte!
Zdroj: Profimedia

Žádné ponocování u her, na sociálních sítích či internetu. S novou aplikací od Applu budou moci rodiče lépe kontrolovat činnost dětí na telefonech a tabletech této značky. Na vydání aplikace upozornila agentura Associated press.

Aplikace s názvem Čas u obrazovky umožní rodičům sledovat potomstvo přímo na svém zařízení. Mohou zjistit, jaké si děti nainstalovaly aplikace a jaké navštívily stránky. A udělit jim souhlas s využíváním daného programu. Přístup půjde omezit i na určitou denní dobu. Dítě bude moci i na dálku požádat o změnu.


"Čas u obrazovky je skvělý pro každého, kdo chce lépe pochopit a organizovat využívání svého zařízení. Zvlášť může pomoci rodinám a dětem," stojí v popisu aplikace na stránkách výrobce.

Související obsah

 


Aplikaci ovšem mohou využít i lidé, kteří u obrazovky tráví příliš mnoho času a chtějí s tím něco dělat. Nastaví se třeba čas, který denně stráví na sociálních sítích. Aplikace "Čas u obrazovky" bude k dispozici spolu s ostrou verzí systému iOS12 letos na podzim, a to i v České republice.


Pro systém Android jsou s českým jazykem k dostání aplikace Eset Parental Control a Norton Family. Jsou placené i ve verzi zdarma. Stáhnout je lze na stránkách výrobců a také v Google Play.


Eset umožňuje nastavovat maximální dobu používání či omezit přístup na hry v určitou dobu, také automaticky blokuje některé kategorie obsahu na internetu, například pro dospělé. Přes Norton lze sledovat, jaké stránky dítě navštívilo v posledních 30 dnech a které aplikace si nainstalovalo. Ty je možné na dálku zakázat.


Obě aplikace sledují polohu mobilu dítěte a umožňují i okamžité zamčení telefonu na dálku.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz