Dětský tábor

Mobily na dětském táboře - ano či ne? Experti mají jasno

Rodiče malých dětí, které v těchto dnech vyrážejí na tábory, často řeší, zda s sebou mají mít mobilní telefon. Mají strach o své ratolesti, ale vedoucím letních táborů mobily přidělávají starosti. Více než dvě třetiny táborů je povolují. Odborníci jsou ale proti.

Bez mobilního telefonu si v dnešní době nedovede představit život asi žádný větší školák - přibývá ale i mladších dětí, které bez mobilu na letní tábor odjet nechtějí.


Různé tábory mají různá pravidla - někde je to na domluvě s vedoucími, jinde mohou děti mobily používat třeba jen hodinu denně během poledního klidu.

Pořadatelé táborů často používání mobilů nevidí rádi, poukazují například na to, že děti jezdí na chaty a do stanů kvůli tomu, aby se trochu osamostatnily a naučily se o sebe postarat. Místo toho tráví většinu času na mobilu. Dříve stačilo poslání pohlednice nebo dopisu, dnes si s rodiči často volají nebo píšou smsky.

Například na skautském táboře Poměnek nedaleko Prahy děti s sebou mobilní telefony ani nemají. A jak jsme zjistili, tak se po nich nikomu ani nestýská.

Související obsah

Na některých táborech, ale děti mobily používat smějí a podle odborníků to může nadělat více škody než užitku.

"Ty mobily tam ty děti odvádí od kolektivu, od přírody, od toho, aby spolu navazovaly vztahy a vlastně ty mobily brání tomu, aby ty děti se učily zažívat nějaké dobrodružství a zážitky bez rodičů," má jasno kouč Aleš Vavřinec.

pez, Dominika Janochová, TN.cz

K tématu Dětský tábor

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz