Jehla

Policie chytla kluka, který strkal jehly do jahod. Prý to měl být vtip

Australští policisté zadrželi mladého chlapce, který se přiznal, že dával jehly do ovoce. Prý to bral jako žert.

Zadržení zatím jednoho chlapce potvrdili policisté z Nového Jižního Walesu ve středu odpoledne místního času. Informuje o tom Daily Mail. Zástupce komisaře Stuart Smith uvedl, že k zadržení došlo v posledních dnech.

"Přiznal se k několika "vtipům", včetně zapichovíní jehel do jahod. všichni pachatelé pocítí sílu zákona," řekl Smith. Pachatelů může být podle policie víc. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim až 10 let ve vězení. Chlapci hrozí trest nižší, protože mu ještě nebylo 18 let.

Policie vypsala odměnu 100 tisíc dolarů pro každého, kdo je dovede na stopu pachatele. Nejméně 13 lidí už objevilo v ovoci schované jehly. Jeden muž skočil 9. září v nemocnici poté, co jehlu spolkl. 

Související obsah

Ve středu ráno objevilo dítě na základní škole v Newcastelu jehlu v banánu. Další dívka v Gatesheadu si jehly všimla v okamžiku, kdy si chtěla kousnout do ovoce. Kromě jahod a banánů už se objevily také v jablkách. 

Podívejte se na reportáž z pondělích Televizních novin: 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz