Zahraničí

Jehly našli i v dalších druzích ovoce. Prodejci pořizují detektory

Jehly našli i v dalších druzích ovoce. Prodejci pořizují detektory
Zdroj: Profimedia

Australská policie uvádí, že šicí jehly, které minulý týden byly nalezeny v jahodách, se nyní objevily i v dalších druzích ovoce – konkrétně v banánech a jablkách. Podle všeho bylo ovoce staženo z prodeje.

Ve všech státech Austrálie hlásí nebezpečí ukrytých jehel v ovoci. Zhruba jeden a půl milionu korun nabídly australské úřady za informace, které povedou k dopadení pachatele. Toho prý čeká až deset let vězení. Stejně tak někoho, kdo by se pokusil jej napodobovat.

Vyšetřovatelé si stále nejsou jistí, jestli za incidentem stojí jednotlivec nebo organizovaná skupina. Stejně tak není jasný ani motiv pachatele.

Související obsah

Několik dodavatelů stahuje plošně ovoce z pultů obchodů. Cena poškozeného ovoce nyní klesla pod výrobní náklady, uvedl server BBC. Dodavatelé ovoce začali objednávat detektory kovu.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz