Domácí

Český slavík letos nebude. Pořadatel si bere oddechový čas

Letošní ročník oblíbené ankety Český slavík se konat nebude. Pořadatelská agentura Musica Bohemica se rozhodla anketu nevyhlásit. Bere si čas na rozsáhlou proměnu.

Anketa Český slavík byla pro rok 2018 zrušena. Pořadatelská agentura Musica Bohemica informaci zveřejnila na svém profilu na sociální síti. "Anketa Český slavík je nezpochybnitelný fenomén, který si za uplynulá desetiletí prokazatelně získal přízeň statisíců fanoušků hudby a hlasujících. Má-li však být skutečným barometr masové popularity v oblast i pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. Proto jsme zahájili rozsáhlý projekt proměny ankety, aby dokázala mnohem víc reflektovat kontexty hudbě i společnosti," napsala agentura na sociální síti.

Související obsah

Agentura si tak bere čas na plánované proměny, které se přiblíží současným trendům. "Proto jsme se, jako pořádající agentura, rozhodli, letos anketu nevyhlásit. Slavík tak získává oddechový čas, aby se v budoucnu objevil v pozměněné podobě, která bude odpovídat současným trendům komunikace i aktuálnímu vývoji populární hudby," doplnila agentura.

Musica Bohemica se také omluvila fanouškům. "Uvědomujeme si, že tím neděláme radost našim fanouškům, ale věříme, že tento krok pochopí a těšíme se na budoucí setkání při oslavě české populární hudby," dodala agentura.

Informaci potvrdila také televize Nova, která anketu Český slavík Mattoni vysílala. "Televize Nova potvrzuje, že nebude letošní rok vysílat anketu popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin – Český slavík Mattoni. Jde o rozhodnutí pořadatelské agentury Musia Bohemica. Věříme, že se anketa v příštím roce na obrazovku televize Nova opět vrátí," uvedla Jana Ondrejechová, tisková mluvčí skupiny Nova.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz