Nemoc

Smrtící horečka řádí v oblíbené destinaci Čechů! 69 lidí zemřelo

Hlavní město Thajska vydalo varování před horečkou dengue. Od ledna se v zemi nakazilo na 60 tisíc lidí a Bangkok je na tom údajně nejhůře. Nemoci podlehlo 69 lidí. Turisté mezi nimi podle tamního ministerstva zdravotnictví nejsou.

Virus horečky dengue, který přenáší komáři tropičtí, trápí Thajsko. V sedmdesátimilionové zemi se od začátku roku nakazily deseti tisíce lidí. Šíření nemoci prospívá zejména nehygienické prostředí a také dlouhotrvající monzunové deště.

Související obsah

"Vláda sem posílá doktory, aby nám pomohli nemoc vymýtit. Spolupracujeme s nimi na zlepšení našeho prostředí. Komáři se rozmnožili z odpadních vod a smetí," řekl jeden z rezidentů.

Nejhorší je situace podle ministerstva zdravotnictví v thajské metropoli. Od ledna horečku dengue zjistili u téměř šesti tisíc lidí. Virus se rychle rozšířil ve čtyřech čtvrtích. Pět obyvatel zemřelo. "Poté, co na dengue zemřel můj syn, už tu nikdo tuto nemoc neměl," uvedla obyvatelka Bangkoku.

Související obsah

Čísla jsou sice o něco nižší než loni za stejné období - v průměru jsou ale jedny z nejvyšších za posledních pět let. Vláda proto nařídila přísná opatření, a ničit chce především komáří larvy. Lidem doporučila chránit se dlouhými rukávy a kalhotami.

25 až 30 případů horečky dengue denně zaznamenávají také lékaři ve válkou zničeném Jemenu. V zemi chybí léky a na léčitelné choroby a podvýživu umírají zejména malé děti. Epidemii cholery tam podlehlo přes dva tisíce lidí a nakažených je od ledna přes 120 tisíc.

reg/Kristina Tůmová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz